גישור ובוררות

גישור ובוררות

תביעות גדולות וקטנות כאחד עוסקות פעמים רבות בתחום העסקי. חברות ועסקים שונים אשר נאלצו לפרק שותפות בעקבות הסכמים אשר לא כובדו, משא ומתן שלא צלח, סכסוכים ועוד. ניתן לראות, על פי נתונים, כי בדרך כלל מקרים אלו פשוט צוברים אבק על שולחן בית המשפט. זאת בעקבות העומס הרב בבתי המשפט בישראל. גישור ובוררות מעניק פתרון יעיל ורחב לתופעה זו, ומאפשר ליישב סכסוכים עסקיים במהירות.

מהו תהליך גישור ובוררות?

למעשה, מדובר בתהליך קל, יעיל ומהיר במיוחד אשר מעניק לרבים פתרון ליישוב סכסוכים בין שותפים, בעלי עסקים, ארגונים או חברות שונות, ולמה כל מי שנמצא בתהליך של סכסוך עסקי מכל סוג. במקום לפנות לבית משפט, ולעבור תהליך ארוך, מייגע, וסיזיפי, מציע תהליך גישור ובוררות חיבור בין שני הצדדים, והגעה להסכמה, מבלי לערב סמכות משפטית.

המגשר פועל על מנת להבין להסכמה בין שני הצדדים, תוך אי התערבות או לקיחת צד מסוים. אם כך, תפקידו המהותי והחשוב ביותר של המגשר אשר מתמחה בתהליך גישור ובוררות הוא ליצור נתיב תקשורת בין הצדדים, ובכך להוביל אותם להסכמה, אשר תהיה מקובלת על שניהם.

תהליך גישור מקצועי: משאיר מקום לשני הצדדים

כאמור, תהליך יעיל ונכון של גישור ובוררות מוביל לתקשורת אפקטיבית והסכמה בין שני הצדדים. המגשר למעשה מסייע בתהליך של יצירת משא ומתן יעיל יותר, אשר מוביל לתקשורת נכונה יותר, ובסופו של דבר, ליצירת הסכמות בין שני הצדדים.

ניתן לראות כי שיטה זו הפכה יעיליה ומבוקשת במיוחד בשנים האחרונות, ומהווה פתרון אפקטיבי עבור סכסוכים עסקיים רבים. במהלך תהליך זה, שני הצדדים יכולים לדון בדברים, ללא הלחץ של בית המשפט, מה שפעמים רבות מוביל למשא ומתן ממוקד ונכון יותר, ובסופו של יום, להסכמה משותפת.

לאחר שהצדדים מצליחים להגיע להסכמה, המגשר לוקח את כל המידע והפרטים, ויוצר מסמך אשר מתאר את הכל באופן בהיר, רחב ומדויק. על המסמך שני הצדדים חותמים, ורק אז, עובר המסמך לבית המשפט, ומאושר על ידיו, ובכך מקבל תוקף של פסק דין.

קיצור תהליכים משמעותיים

אחד היתרונות המרכזיים והחשובים ביותר בתהליך של גישור ובוררות הוא העובדה כי הוא חוסך לשני הצדדים זמן יקר, טרחה, עלויות כספיות רבות, וסכסוכים רבים ומיותרים.

רוצים לקבל מידע נוסף? היכנסו לעמוד בוררות כדי ללמוד יותר על הנושא, או לעמוד המדבר על גישור כדי ללמוד אודות שיטה זו

כתיבת תגובה