דיני תעבורה

משרדנו מתמחה בכל הקשור לדיני תעבורה לרבות, ובמיוחד, ייצוג נהגים העלולים לאבד את רישיונם בשל עבירות תנועה שביצעו, לכאורה.

 

משרדנו מטפל בכל הליכי המשפט הנדרשים, לרבות, בדיקת החומר בתיק, מתן ייעוץ משפטי מתאים, ניהול מו"מ לצורך השגת עסקת טיעון סבירה המקובלת על הלקוח, ובמידת הצורך, ניהול ההליך המשפטי כולו משלב ההקראה, דרך ניהול הליך עד לשלב ההוכחות והסיכומים, וטיפול וייצוג בשלבי הערעור, באם יש צורך בכך.

 

בראש מחלקת התעבורה במשרד עומדת עו"ד ליאת כדורי, אשר הינה עתירת ניסיון בייצוג נהגים הנאשמים בעבירות תנועה חמורות שביצעו, לכאורה.

תחומי ההתמחות של המשרד :

סירוב לבדיקת שכרות

נהיגה בשכרות

            פסילה מנהלית

מהירות מופרזת

            נהיגה ללא רישיון

            נהיגה בזמן פסילת רישיון

            אי מתן זכות קדימה

            צבירת נקודות רישוי

            קיצור פסילת רישיון מנהלית

            פסילת רישיון

            חוק נהיגה בשכרות

            בדיקת ינשוף

            עיכוב ביצוע פסילה

 

מהירות מופרזת :

 

נשאלת השאלה מתי מדובר בעבירת מהירות מופרזת? מהירות תחשב למופרזת על פי הדין, באם היא עולה על הקבוע בתקנות התעבורה.

אדם הנתפס מבצע עבירת מהירות מופרזת, יקבל דוח מהירות שהשלכותיו יהיו בהתאם למידת החריגה מהמהירות המותרת. בחריגות נמוכות מהמהירות המותרת יאלץ הנהג לשלם קנס ולשאת נקודות נהיגה או להמיר דוח מהירות בבקשה להישפט.

 

 

 

אז מה לעשות  בנידון ?

 

במקרה הטוב זה יסתיים בדו"ח בלי נקודות , במקרה השני קנס גבוה שיחייב אתכם ב –  8 נקודות .

במקרה הפחות טוב ירשם לכם תאריך למשפט וזה המקום להתייעץ עם עו"ד לתעבורה.

במקרה שכזה ניתן לפנות למשרדינו שהינו בקיא בתחום התעבורה  לבצע את העבודה בבית המשפט , כאשר ביכולתנו לצמצם את הנזק בצורה משמעותית שכן נהיגה במהירות מופרזת היא לא עניין של מה בכך, הדבר דורש מיומנות ומקצוענות ושימת לב לפרטים מקצועיים .

 

נהיגה בשכרות :

אדם שנמצא שיכור לכאורה, עלול לאבד את רישיונו לתקופה של 30 יום בשלילה מנהלתית, וזאת לפני שנערך משפט בעניינו.

אדם שהורשע בעבירת נהיגה בשכרות, צפוי לעונש פסילה בפועל של רישיון נהיגתו לתקופה של שנתיים לכל הפחות ולעיתים גם למאסר בפועל.

מתי נהג יחשב כשיכור ?

– מי ששותה "משקה משכר" בעת הנהיגה או בעת שהוא ממונה על הרכב.

 

– מי שבגופו מצוי סם מסוכן או תוצרי חילוף חומרים של סם מסוכן.

 

– מי שבגופו מצוי אלכוהול בריכוז הגבוה מהריכוז שקבע שר התחבורה, בהתייעצות עם שר הבריאות ובאישור ועדת
הכלכלה של הכנסת ("המידה הקבועה").

 

   ריכוז אלכוהול באוויר נשוף ברמה שוות ערך לריכוז של 290 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אחד בדוגמה של אויר נשוף
שנעשתה בבדיקה נשיפה.

 

– מי שנתון תחת השפעת משקה משכר או תחת השפעת סם מסוכן, ובלבד שבבדיקת מעבדה לא נמצא שריכוז האלכוהול
בדמו נמוך מהסף שנקבע בתקנות ("המידה הקבועה").

כאשר אדם נתפס נוהג בשכרות, לכאורה, זה הכרחי וחיוני כי יפנה במיידית אל עורך דין נהיגה בשכרות המומחה בדיני תעבורה בכלל, ובנהיגה בשכרות בפרט.

משרדנו מתמחה בתחום נהיגה בשכרות ויוכל לתת לכם מענה לכל בעיה הקשורה בנושא, אם זה תקיפת מכשיר המדידה והבדיקה שקבעו את שכרותכם כגון בדיקת ינשוף – לכן, במידה והנכם צריכים עורך דין נהיגה בשכרות משרדנו, בהחלט יוכל לעזור בעניינכם.

 

  

מהו דוח מהירות ?

ישנם מספר מכשירים בשימוש רשויות המשטרה למדידת מהירויות וזיהוי נהג אשר חרג מהמהירות המותרת. מדידת רכב החורג מהמהירות המותרת מהווה עילה למתן דוח מהירות.
כיום קיימים שלושה אמצעי מדידת מהירות עיקריים בהם עושה המשטרה שימוש לצורך מתן דוח מהירות: האחד הוא מכשיר הממל”ז, שהינו אקדח לייזר נייד המופעל על ידי שוטר שאינו בתנועה לצורך מדידת מהירות של רכבים הבאים מכיוון אחד; השני הוא מצלמות הממא”ל, המוצבות על הכביש, חלקן במיקום משתנה וחלקן במיקום קבוע, המודדות רכבים הנעים בצומת או בסביבה שבה הן מוצבות ומצלמות רכבים שנמדדו נוהגים במהירות מופרזת 
(במקרה זה ישלח לבעל הרכב דוח מהירות בדואר); השלישי הוא מכשיר הדבורה, המותקן על רכבים משטרתיים ומפזר גלי דופלר, באופן המאפשר לשוטר הנע בניידת משטרה בכביש למדוד מהירות של רכבים נעים אחרים, מכל כיוון. דוח מהירות לתשלום קנס (בשונה מזימון לבית משפט) יינתן במקרים של חריגה העולה מ-30 קמ”ש מהמותר בדרך עירונית ובמקרים של חריגה העולה מ-40 קמ”ש מהמותר בדרך בין-עירונית.

 

קיבלתם דוח מהירות – כיצד משרדנו יכול לסייע?

 

במידה ונתפסתם נוהגים מעל המהירות המותרת וקיבלתם דוח מהירות כדאי לכם לפנות למשרדנו. למשרדנו ניסיון רב בדיני תעבורה או בתקנות התעבורה השונות לרבות טיפול במקרים של קבלת דוח מהירות. משרדנו ידאג לייצגכם, בין השאר על ידי וידוא שהשוטרים לא חרגו מההוראות המקצועיות של המשטרה ומהוראות היצרן לתפעול המכשיר, שעשויים להוות סיבה לבטל את הדוח או לגרום לזיכוי במשפט.

 

נהגת ללא רשיון ?

כלל ידוע הוא שבמדינת ישראל אסורה הנהיגה ברכב מנועי, כפי שהינו מוגדר בחוק, ללא רישיון נהיגה תקף ומהסוג המתאים. נהיגה ללא רישיון נחשבת לעבירה חמורה ביותר, הטומנת בחובה ענישה מחמירה בדמות שלילת הרישיון לכל הדרגות ושלילת הרישיון מיום הוצאתו במידה שאינו קיים עדיין, ואף גרוע מכך, עונש מאסר לתקופה של עד שנתיים. נהיגה ללא רישיון מתרחשת, כאשר אדם שמעולם לא עבר את מבחני משרד התחבורה להוצאת רישיון, או שבעבר היה בעל רישיון נהיגה אשר בוטל, נוהג ברכב. נהיגה ברכב תחשב לעבירה אף אם נהג הרכב מחזיק ברישיון נהיגה אך הוא לא בתוקף או שסיווגו אינו מתאים לסוג הרכב. גם עולים חדשים, השוהים בארץ מעל התקופה הקבועה בחוק, שלא המירו את רישיונם ונוהגים בהסתמך על רישיון הנהיגה הזר נחשבים למבצעים עבירה. במידה ונתפסתם נוהגים ללא רישיון, מומלץ לאתר עורך דין לתעבורה מומחה, על מנת שייתן מענה מקצועי לבעיה.

 

הואשמת בנהיגה ללא רישיון, כיצד משרדנו יכול לסייע?


במידה והואשמת בנהיגה ללא רישיון פנה במהירות אל עורך דין לתעבורה מקצועי. משרדנו יפעל בכל מאודו ובסיוע ניסיונו והכלים המשפטיים הרבים העומדים לרשותו, בכדי למנוע את שלילת רישיונכם. בנוסף, ישנם מקרים הכוללים דרישה של המשטרה להטלת עונש מאסר לנהג. למשרדנו כלים אשר עשויים לעזור לנאשם לזכות בחירותו.

 

המשרד מעניק ללקוחותיו ליווי משפטי צמוד, ושירות מקיף הכולל טיפול וייצוג בכל הערכאות הרלוונטיות לרבות, ניהול מו"מ עם נציגי הבנק לצורך הסדרי פשרה, ובמידת הצורך, תוך שיתוף פעולה עם כלכלנים ואנשי מקצוע.